On-Line
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
On-Line

Un forum cu detoate
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Dumnezeu nu exista

In jos 
+4
cash
missby
Reactor
mariachi
8 participan?i
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
mariachi
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 21/03/2008

Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu nu exista   Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 25, 2008 12:34 am

CristySnake a scris:
missby a scris:
Nu cred in D`zeu,in viatza de apoi shi URASC persoanele kre se considera credincioase shi dupa ce ies din biserik,unde se roaga sa le dea d`zeu BANI,ies pe strada unde doresc moartea altora,injura fac tot felul de ilegalitatzi…k apoi de pasti shi de craciun sa mearga la “spovedit”unde regreta ce au facut shi cik sunt iertatzi..dupa kre isi reiau modul de viatza.Urasc ipocritzii!!!
Ho,ho,ho..nu toti oamenii isi doresc de la Dumnezeu bani.Vreti sa va zic ceva?Eu cred in Dumnezeu si va spun sincer,nu am mai mult nici mai putin de 12 ani.Intotdeauna cand ma rog la Dumnezeu cer sanatate,fericire si intelegere in familie.Acum cativa ani la mine in familie s-a intamplat ceva foarte foarte neplacut.Nu are rost sa va spun pt ca nu ati intelege.Pot sa zic ca atunci eram la pamant,dar avand credinta in Dumnezeu si rugandu`ne ne-am ridicat foarte foarte mult in ultimii 3 ani si acum sunt foarte multumit de viata care o am.Repet:Eu cred in Dumnezeu si veti vedea ca Dumnezeu exista Smile.cash..respect total.Esti un om cu un mare caracter Smile

Crezi in Dumnezeu si in religia sa , dar pe noi nu ne respecti , din simplul motiv k nu impartasim aceeasi credinta ? lol!
Sus In jos
missby
Incepator
Incepator
missby


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 22/03/2008

Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu nu exista   Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 25, 2008 4:53 am

mariachi...nu itzi fa griji....el a afirmat k are 12 ani....la varsta lui cred k nu stie nici sa defineasca ce e caracterul ,sa inteleaga ideea de baza aici...nici atat Rolling Eyes In schimb,ma bucur k la varsta lui are asa putere de sustzinere.....pastreaz`o,vei avea nevoie de ea in viitor unde va trebuii sa aduca shi argumente pt alte subiecte.
CristySnake a scris:
Ho,ho,ho..nu toti oamenii isi doresc de la Dumnezeu bani
nu itzi doresti yu acuma Rolling Eyes knd am zis BANI m-am referit la putere,in societate cine detzine puterea dicteaza....shi cei mai credinciosi sunt printre cei kre isi doresc...
CristySnake a scris:
Vreti sa va zic ceva?Eu cred in Dumnezeu
am scris eu cumva sa nu crezi???
CristySnake a scris:
Acum cativa ani la mine in familie s-a intamplat ceva foarte foarte neplacut.Nu are rost sa va spun pt ca nu ati intelege.Pot sa zic ca atunci eram la pamant,dar avand credinta in Dumnezeu si rugandu`ne ne-am ridicat foarte foarte mult in ultimii 3 ani si acum sunt foarte multumit de viata care o am
Si eu am fost de multe ori cu moralul la pamant,dar de fiecare data am stiut sa ma ridic,fara existentza unei divinitatzi kre ma ajuta,nope...eu am fost cea kre a zis fruntea sus,cea kre a gandit cum shi ce....Nuh cea kre a asteptat zile mai bune sau o alta viatza.
CristySnake a scris:
Repet:Eu cred in Dumnezeu si veti vedea ca Dumnezeu exista
Repet,ma bucur pt puterea tah de sustzinere,dar k eu sa cred dupa tot ce am citit,analizat shi observat...convingerea tah nu-mi e de ajuns.
Sus In jos
cash
Moderator
Moderator



Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 22/03/2008

Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu nu exista   Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 25, 2008 9:38 am

CristySnake a scris:
cash..respect total.Esti un om cu un mare caracter Smile

missby ... la felul in care stie sa-si exprime ideile, chiar daca are numai 12 ani sunt convins ca stie ce inseamna ala caracter si stie mult mai multe decat unii care au aproape 20 si nu-s in stare sa lege doua cuvinte intr-o propozitie.(ex: intra pe forumurile de pe pvn si em, sa vezi ca pt unii romani limba romana e o limba straina)
Caracter : Ansamblul însușirilor fundamentale psihice-morale ale unei persoane, care se manifestă în modul de comportare, în ideile și în acțiunile sale.

Baiatul a zis ca ma respecta tocmai pentru ce am subliniat mai sus ... asta nu inseamna ca pe voi nu va respecta, dar... dezbatand subiectul acesta el respecta opiniile mele, nu ale voastre.

Post Edit : Nu putem convinge anumite persoane de existenta lui Dumnezeu daca acestea vor sa-l vada ca sa creada, aerul, nu-l vedem, nu-l atingem dar stim ca exista, fiindca il simtim, asha si Dumnezeu, nu trebuie sa-l vezi sau sa-l atingi ca sa sti ca exista, trebuie doar sa simti lucrul asta si atunci vei crede.

post edit 2 : Am vazut ca se discuta acolo ceva despre banii care-i strang bisericile asha k mi-am adus aminte un banc.:

Un preot roman, unul englez si unul italian, dupa ce au strans fiecare o perioada buna bani pentru bisericile lor, trebuiau sa doneze banii mai departe pentru interesele bisericii, dar vroiau sa opreasca si ei o parte din ei fara ca sa-l supere pe Dumnezeu. Asha ca preotul Italian zice...eu trag o linie, arunc banii in sus, ce cade in partea dreapta e al meu, ce cade in partea stanga e al Domnului. Preotul Englez, se gandeste si el si zice, eu fac un cerc, arunc banii in sus, ce cade in cerc e al meu, ce cade pe langa e al Domnului. Sta preotul roman pe ganduri, se gandeste si el cum sa faca si spune .... eu arunc banii in sus, Dumnezeu isi opreste El cat ii trebuie si ce-mi lasa si mie sa cada pe jos e al meu. Smile) (bine, bancul are alt farmec cand il spui si-l gesticulezi decat atunci cand il scri)
Sus In jos
CristySnake
Incepator
Incepator



Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 24/03/2008

Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu nu exista   Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 25, 2008 6:48 pm

mariachi a scris:
Crezi in Dumnezeu si in religia sa , dar pe noi nu ne respecti , din simplul motiv k nu impartasim aceeasi credinta ? lol!
Nu este adevarat..va respect.Referitor la ce a spus missby...da,am 12 ani dar sunt mai inteligent si mai civilizat decat multi care au peste 20 ani.
missby a scris:
Si eu am fost de multe ori cu moralul la pamant,dar de fiecare data am stiut sa ma ridic,fara existentza unei divinitatzi kre ma ajuta,nope...eu am fost cea kre a zis fruntea sus,cea kre a gandit cum shi ce....Nuh cea kre a asteptat zile mai bune sau o alta viatza.
LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL.Cine a zis ca parintii mei nu muncesc?Daca ai fi fost langa noi ai fi vazut.Si nu am asteptat niciodata de la altii ceva.Stii cum se zice:"Dumnezeu iti da,dar nu iti baga in traista".Oricum,respect decizia voastra,e viata voastra si faceti ce vreti si credeti ce vreti.Atat am avut de spus.
Sus In jos
borfash
Incepator
Incepator
borfash


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 22/03/2008

Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu nu exista   Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 25, 2008 8:09 pm

Eu unu cred ca biseria este un loc de reculegere spirituala.
Daca Dumnezeu ar egzista dece se intampla atatea nenorociri? Dece isi distruge creatia?
Dumnezeu este doar in imginatia oamenilor dupa parerea mea Rolling Eyes
Sus In jos
cash
Moderator
Moderator



Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 22/03/2008

Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu nu exista   Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 25, 2008 9:19 pm

Aicea va inselati majoritatea, am spus ... de ce dam vina pe Dumnezeu cand ceva rau se intampla ??? de ce spunem ... daca Dumnezeu ar exista dc si-ar distruge creatia ? nu Dumnezeu i-si distruge creatia , noi suntem cei care distrugem creatia Lui...terminati cu intrebarile astea .... daca n-ar fi tristetea n-am sti cei aia fericire, daca n-ar fi raul n-am sti ce-i ala binele .... una fara alta nu se poate... ce vreti voi pana la urma ? sa fie numai bine peste tot si fericire ca sa fi-ti convinsi ca El exista ?
Sus In jos
CristySnake
Incepator
Incepator



Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 24/03/2008

Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu nu exista   Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mar 25, 2008 9:28 pm

cash a scris:
Aicea va inselati majoritatea, am spus ... de ce dam vina pe Dumnezeu cand ceva rau se intampla ??? de ce spunem ... daca Dumnezeu ar exista dc si-ar distruge creatia ? nu Dumnezeu i-si distruge creatia , noi suntem cei care distrugem creatia Lui...terminati cu intrebarile astea .... daca n-ar fi tristetea n-am sti cei aia fericire, daca n-ar fi raul n-am sti ce-i ala binele .... una fara alta nu se poate... ce vreti voi pana la urma ? sa fie numai bine peste tot si fericire ca sa fi-ti convinsi ca El exista ?
Foarte bine punctat cash..good game Smile

L.E:Referitor la ce a spus borfash..Un om moare,iar altul se naste..trage singur concluzia
Sus In jos
king1
Administrator
Administrator
king1


Numarul mesajelor : 55
Data de inscriere : 23/03/2008

Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu nu exista   Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 26, 2008 12:16 am

fratilor, Dumnezeu ne-a creat, acum e alagerea noastra daca incercam sa fim credinciosi sau ii distrugem creatia!

bravo cash!
Sus In jos
missby
Incepator
Incepator
missby


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 22/03/2008

Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu nu exista   Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Icon_minitimeMier Mar 26, 2008 10:54 pm

avay....ce facetzi aici?scandal de piatza la nivel virtual???Noh boon,sa va amintesc ceva,aici nu vinde shi nu cumpara nimeni.Se intelege?
cash a scris:
terminati cu intrebarile astea
din kte stiu comunismul a fost inlaturat shi avem dreptul la libera exprimare,dat fiind faptul k traim intr`o societate democratica indiferent dak replica sau intrebarea nu convine...
cash a scris:
de ce dam vina pe Dumnezeu cand ceva rau se intampla ???
cine da aici vina????sunt doar niste intrebari le kre nu se gasesc raspunsuri ratzionale....k shi cum ai intreba de ce dak faci combinatzia intre galben+albastru iasa rosu shi nu verde....adik dak Dumnezeu e atotputernic shi noi suntem creatzia lui,scopul lui fiind bunastarea....cum de a evoluat societatea in halul asta???in loc sa fie perfectziune...logic,din premisele astea s`ar ajunge la concluzia de mai sus.
cash a scris:
ce vreti voi pana la urma ? sa fie numai bine peste tot si fericire
nu vb nimeni de dorintze aici Rolling Eyes aici e doar o discutzie bazata pe argumente pro shi contra!!!Si acuma statzi un pic,aici e un debate bazat pe argumente shi nu o discutzie in contradictoriu,o cearta intarita cu "papagalism".Dak mariachi nu mentzionat regulile unui debate,crezand k va fii o discutzie intre oameni maturi,vi le spun eu:
1:Introducerea,formarea unei ipoteze.
2:Argumetele intarite de ex,dak exista.
3:Concluzia.
Si va rog, fara off-topic doar de dragul bagatului in seama.Ok,sustzii o opinie...aduci shi argumente.
Postul lui borfash mi-a placut pt k a urmarit o schema...replicile de pe urma...au dat`o in bara fenomenal....de ce va simtzitz "fratzilor"(urasc expresia Rolling Eyes)amenintzatzi?e un debate....nimeni nu v`a zis sa NU credetzi shi sa NE aprobatzi,dar dak avetzi replici bune...postatzi`le.
K sa nu mai batem pasul pe loc am sa va povestesc ce am facut astazi la ora de religie.Profu` ne`a adus un filmuletz de jumate de ora,nu ma stiu exact cum se numea...oricum era o forma de manipulare prin imagini,limbaj shi atitudine.In film era prezentat dur cauza shi consecintele infectarii cu HIV shi apoi moartea survenita prin SIDA,plus restul bolilor contactabile prin relatziile sexuale.Knd am zis dur....m-am referit la faptul k erau poze shocante cu corpul uman dupa infectare(m`a luat durerea de stomac pale )
Concluzia era:Unik shi Singura kle de a nu contacta HIV e AUTOCONTROL,abstinentza pana la casatorie!Concluzia a fost sustzinuta shi de prof` spunand Dak credetzi in Dumnezeu shi facetzi cum va spune El,adik NU relatzilor sexuale inainte de casatorie,shi astfel NU vetzi lua HIV!!!
Acum va intreb eu ce parere avetzi????Si pt credinciosi(eu knd cred in ceva,respect regulile Smile )mai ales baietzii:-",voi respectatzi regula lui Dumnezeu?va supunetzi abstinentzei inaintea casatoriei?Dumnezeu nu exista - Pagina 2 N1qshok
Sus In jos
king1
Administrator
Administrator
king1


Numarul mesajelor : 55
Data de inscriere : 23/03/2008

Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu nu exista   Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 27, 2008 1:32 am

cred ca voi, ateii, v-ati uitat prea mult la filme de groaza, stiti ce... ducetiva fratilor si spovediti-va, luati niste aiazma, cititi biblia aia mai bn, iar dupa aceea recititi-o si apoi mai ganditiva odata la faza cu Dumnezeu. daca se poate mai luati odata cartile de religie din scoala generala si cititi-le, ca poate asa o sa intelegeti si voi ca DUMNEZEU II LASA PE OAMENI SA FACA CE VROR DIN MOMENTUL IN CARE LE-A OFERIT RAIUL, IAR EI AU FACUT PRIMUL PACAT! cred ca sunteti niste copii rasfatati(indiferent de varsta), care pana acum au avut tot ce-si doresc si nu au avut nevoie, sau cel putin au crezut ca nu au avut nevoie de DUMNEZEU! faptul ca un copil de 12 ani poate gandi mai corect si rational decat voi ar trebuii sa va puna pe ganduri... spuneti ca zeci de preoti nu au reusit sa va convinga, dar faza e ca nu tre' sa va convinga nimeni, ci trebuie doar sa credeti si atat. cred ca spuneti ca sunteti atei doar pt a avea posibilitatea de a face aproape ce vreti fara a fi trasi la raspundere!
Sus In jos
mariachi
Administrator
Administrator



Numarul mesajelor : 23
Data de inscriere : 21/03/2008

Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu nu exista   Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 27, 2008 2:25 am

king1 a scris:
cred ca voi, ateii, v-ati uitat prea mult la filme de groaza, stiti ce... ducetiva fratilor si spovediti-va, luati niste aiazma, cititi biblia aia mai bn........

Cu asta mi-ai dovedit k intr-adevar ai 12 ani si clachezi foate repede dak cineva nu e de acord cu tine Smile)

king1 a scris:
cred ca sunteti niste copii rasfatati(indiferent de varsta), care pana acum au avut tot ce-si doresc si nu au avut nevoie

Copii rasfatati ? Nu ai nici cea mai vaga idee despre ce vorbesti .. si nu faci altceva decat sa copiezi . Dak Dumnezeul tau e sus acolo ... iti doresc jumatate din cele prin cate am trecut eu ... jumatate din cele prin cate a trecut missby .. si atunci sa te vedem . Tu la 12 ani nu ai cum sa vorbesti de realitate .. din moment ce tu depinzi de cineva !!! Tu ejti copil rasfatat pentru k ai internet aksa si televizor si calculator si ce vrei . Eu dak nu fac banii de intretinere si de chirie dorm in gara . eu dak nu imi platesc abonamentul la internet .. mi-l taie ! eu dak nu fac bani ... nu mananc ! Tu la 12 ani imi vorbesti mie de "rãsfãtz" ? lol! Cand vei munci pentru banul tau si te vei chinui...atunci sa pomenesti de persoane rasfatate !!!!!! Am avut tot ceea ce mi-am dorit si am avut nevoie pentru k am muncit pentru asta . Am renuntat la ceva k sa obtin altceva ...
mare prostie ai scos din tine .... COPILE ! chiar dak zici tu k gandesti k un om mare...mai ai mult :-J

king1 a scris:
un copil de 12 ani poate gandi mai corect si rational decat voi ar trebuii sa va puna pe ganduri

Tu zici k gandesti rational ! Copileeeeeeeeee cauta rational in DEX . Este o proprietate dedusa prin rationament logic ! Ce e rational in ceea ce spui tu ? Ca cineva a scris o carte acum multi ani si tu faci tot ce spune in ea ? Rational este sa te uiti la documentarele pe kre ti le-am propus mai sus ... si poate o sa intelegi ceva . Rational e sa studiezi fizica si sa vezi k sunt chestii kre o sfideaza

RATIONAL !!!!!
king1 a scris:
dar faza e ca nu tre' sa va convinga nimeni, ci trebuie doar sa credeti si atat ...
.. foarte rational ... sa credem si atat lol!

king1 a scris:
cred ca spuneti ca sunteti atei doar pt a avea posibilitatea de a face aproape ce vreti fara a fi trasi la raspundere!

copile...am studiat biblia...si o consider o lucrare foarte buna ... de etica si morala ! Dak nu iti impartasesc credinta in Dumnezeu nu inseamna k nu respect anumite aspecte morale si etice ale vietii . Nu ma duc sa omor si sa fur pentru k nu e moral si etic .. pentru ke pedepsit prin legea kre ne conduce .. nu pentru k vine dumnezeu si imi da palme peste cap . Tu de aceea respecti "sa nu furi" "sa nu ucizi" ...etc ? Pentru k vine dumnezeu si te plezneste ? Cand te gandesti la femeia altului...ti-e frica de dumnezeu prima oara ? Eu cred k ti-e frica de prietenul ei kre vine si iti rupe picioarele . Cand dai muzica la maxim . .ti-e frica k iti ia Dumnezeu CD-urile .. sau k vine politia si iti da amenda la legea 61 200 ron (cel putin) ? LA RASPUNDERE IN PRIMUL RAND TE TRAGE SISTEMUL ! TE TRAG LEGILE TARILE IN CARE LOCUIESTI !
Sus In jos
missby
Incepator
Incepator
missby


Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 22/03/2008

Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu nu exista   Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 27, 2008 3:25 am

Copilash.....ce faci mama?ce te intinzi mai mult dekt te tzine plapuma??Era vb de un alt subiect.......ce naiba faci yu aici???!!!din kte stiu subiectul se numeste altfel nu "Noi ateii"!!!!!!!dar pt k yu ai inceput prin asa ceva.....hai sa te itzi spun ceva....IA TUH NISTE CARTZI DE FILOSOFIE,LOGICA SHI RATZIUNE SHI CITESTE....ASTEAPTA SA MAI TREACA KTZIVA ANI shi apoi reia subiectul!!!!!!!
king1 a scris:
faptul ca un copil de 12 ani poate gandi mai corect si rational decat voi ar trebuii sa va puna pe ganduri...
k apoi sa spui
king1 a scris:
ci trebuie doar sa credeti si atat
Unde naiba e ratziunea aici????!!!?!?!Vrei sa itzi dau definitzia ratzionamentului cumva????mai citeste copile shi apoi baga`te in "fapte mari"!!!!!!!
king1 a scris:
cred ca sunteti niste copii rasfatati(indiferent de varsta), care pana acum au avut tot ce-si doresc si nu au avut nevoie,
copile.......sincer,crede`ma nu itzi doresc sa treci nici prin jumatate din tot ce am avut eu de infruntat apoi sa treci shi prin jumatate din experientza lui mariachi.nu itzi ajunge toata aiazma,zeci de preotzi shi nici recititul bibliei sa faci fatza!!!!copii rasfatzatzi????ce draga???pe knd yu bateai din picior sa itzi dea mamy shi taty bani pt buzunar, shi itzi lua tot ce itzi dorea inima.eu lucram k bona de animale,in comertz shi chiar in costructzii de ce???k sa imi cumpar tot ce vreau....stii cum e sa nu ai bani sa mergi la scoala???unde se INVATZA FILOSOFIA,RATZIONAMETUL,LOGICA shi alte lucruri,dar yu intre timp treb sa faci rost de BANI pt CASA, sa itzi intretzii MAMA shi sa itzi mai cumperi un tel shi ce itzi mai cere inima???Chiar dak yu nu esti ink major,shi altzi freaca menta in cantitatzi industriale...STII????NU CRED.....asa k nu imi venii mie cu texe copiat din alte posturi pt k tzine nu itzi convine faptul k nu ai argumente KRE SE IAU IN CONSIDERARE!!!
king1 a scris:
cred ca spuneti ca sunteti atei doar pt a avea posibilitatea de a face aproape ce vreti fara a fi trasi la raspundere!
BEBEU....ce ai mushcat`o aici!!!citeste pe google ce inseamna a fii ateu pt k eu nu ma obosesc sa dau copy/paste!!!Nu am pe nimeni in spate kre ma pazeste,de fac ceva ce nu e aceptat IN CODUL DE LEGI eu dau cu capul!!!!Tzie itzi e frik dak faci ceva ILEGAL doar pt k te vede DUMNEZEU.nu pt k nu consideri acel lucru IMORAL!!!!!!!!In schimb dak e sa facem o comparatzie(din tot ce ai scos din tine,nu incape indoiala k nu e posibila o comparatzie)eu nu fac nick ILEGAL pt k nu are cine sa ma scoata shi mie mai usor sa merg pe o serie de valori morale,legale,IN CARE CRED SHI LE RESPECT CU ADEVARAT dakt sa apelez la prieteni.E FF SIMPLU!!!!!
Iar biblia,o stiu bebeu.la fel k shi cartzile de religie pe kre le consideram o lectura interesanta.ATAT.......AM CRESCUT IN RELIGIE,ADIK CUNOSC DOCTRINA,SHI TOT CE TZINE DE CREDINTZA,NU M`AM NASCUT IN CONCEPTZIA PE KRE O SUSTZIN ACUMA!!!!!
refuz sa mai raspund unor posturi fara sens!!dak avetzi ceva de spus in legatura cu intrebarea mea din postul anterior....va ascult.....dar dak va datzi aere de marii copii desteptzi....nu va mai facetzi msg`e degeaba!!!!!!
Sus In jos
king1
Administrator
Administrator
king1


Numarul mesajelor : 55
Data de inscriere : 23/03/2008

Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu nu exista   Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Mar 27, 2008 5:57 pm

vorbeam de cash, el are 12 ani, io am 14.
Sus In jos
king1
Administrator
Administrator
king1


Numarul mesajelor : 55
Data de inscriere : 23/03/2008

Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu nu exista   Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mar 28, 2008 2:20 am

lafel cum voi nu faceti altceva decat sa cititi biblia si sa invatati ceva din ea, asa voi face si eu din ceea ce ati scris voi. NO COMENT! credeti ce vreti, NU MA INTERESEAZA DE NIMENI, FIECARE E LIBER SA FACA CE VREA. ATATA TIMP CAT PE MINE NU MA AFECTEAZA LOGIC CA NICI NU MA INTERESEAZA!
Sus In jos
cash
Moderator
Moderator



Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 22/03/2008

Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu nu exista   Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Icon_minitimeVin Mar 28, 2008 10:47 am

"Si pt credinciosi(eu knd cred in ceva,respect regulile Smile )mai ales baietzii:-",voi respectatzi regula lui Dumnezeu?va supunetzi abstinentzei inaintea"
Missby ... cred k u ai inteles gresit, una e sa crezi in Dumnezeu si sa te rogi la el si alta e sa raspecti de la a la z tot ce spune biblia.... eu traiesc dupa conceptul "tot ce am facut rau in viata ma va lovi si tot ce am facut bine ma va apara de ce va fi" Sisu.

King ..n-ai citit atent ..nu eu sunt cel care are 12 ani ...eu am 23 ..fac 24 in cateva luni...
Acum Missby .. i-am raspuns lu borfas la intrebare ... ca sa fiU mai explicit o sa repet raspunsul ... NOI SUNTEM CEI CARE DISTRUGEM CREATIA LUI DUMNEZEU !!! Dumnezeu exista, ne-a creata si noi distrugem creatia Lui si tot noi suntem cei care-l negam si cei care spunem DUMNEZEU NU EXISTA !!! noi suntem cei care ne mintim, care ne furam, care ne inselam, care ranim alte persoane si cand roata se invarte spunem DACA EXISTA DUMNEZEU ATUNCI NU MI S-AR FI INTAMPLAT ASA CEVA !
Nu vreau sa va demonstrez voua ca Dumnezeu exista, totusi va dau un sfat, aveti mereu incredere in Dumnezeu si rugativa la El, rugativa la El atunci cand stiti ca a-ti facut pe cineva sa sufere,rugativa la El cand stiti ca a-ti mitit sau inselat pe cineva si rugativa la El sa va ierte si sa va dea puterea si intelapciunea sa fiti mai buni ... si atunci poate veti avea mai multa liniste in suflet.
Sus In jos
king1
Administrator
Administrator
king1


Numarul mesajelor : 55
Data de inscriere : 23/03/2008

Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu nu exista   Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 04, 2008 1:37 am

in 2005,cand un grup de fizicieni ai particulelor subatomice(si filozofi si teologi) au facut un experiment in microcosmos(a se citi accelerator),de urmatoarea natura:au ciocnit doua mase de vid(nimic) si,deoarece din nimic,nu se poate obtine nimic,teoria a fost infirmata si s-au obtinut=1 proton(materie).1 antiproton(antimaterie) si s-a emis 1 foton(lumina).Ei nu au putut sa explice cine a dat acest impuls initial la momentul O(Big Bang) si atunci au spus ca a fost o forta divina(Eon=Entitate=Dumnezeu).Creatia din Biblie(Genaza) a fost explicata stiintific(lumea afost creata duala si s-a facut si lumina!).Poate acest argument va va face sa credeti in Dumnezeu....
si inca o intrebare: voi ce vreti, Dumnezeu ne-a creat si nea dat tot ce avem nevoie, deci ar trebuii sa ne desscurcam singuri. vreti ca noi sa face sute de lucruri rele si Dumnezeu sa ne ierte si sa le repare? vreti ca totul in viata sa fie usor si la voia intamplarilor?... daca ati citit Biblia ar trebuii sa stiti ca viata e doar un test pt a se remarca cine sunt cei buni si cine sunt cei rai. din aceasta cauza putem face ce vrem! oricum stiu ca nu o sa va schimbati parerea nicodata!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dumnezeu nu exista   Dumnezeu nu exista - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Dumnezeu nu exista
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
On-Line :: Ganduri de noapte :: Manifestul unui ateu-
Mergi direct la: